Akies refrakcijos ydos

Eksimeriniu lazeriu koreguojamos šios refrakcijos ydos:
Pagrindiniai šviesą laužiantys akies komponentai yra ragena bei lęšiukas. Kai jų laužiamoji galia atitinka akies obuolio ilgį, spinduliai, perėję akies optinę sistemą, susikerta tinklainėje. Tokia akimi matomas ryškus vaizdas. Būtent tokio regėjimo siekiama po operacijos lazeriu.

Trumparegystė (Miopija)
Tai dažniausiai pasitaikanti refrakcijos yda suaugusiųjų tarpe, kuomet lygiagretūs šviesos spinduliai, perėję akies optinę sistemą, susikerta prieš tinklainę. Tokia akimi toliau esantys daiktai matomi neryškiai. Trumparegystę dažniausiai lemia pernelyg didelė ragenos laužiamoji galia arba didelė akies ašis. Gydymo lazeriu metu pakeičiama ragenos laužiamoji galia, o tai užtikrina šviesos spindulių susikirtimą tinklainėje ir regėjimo pagerėjimą.

Toliaregystė (Hipermetropija)
Tai tokia refrakcijos yda, kai lygiagretūs šviesos spinduliai, perėję akies optinę sistemą, susikerta įsivaizduojamoje erdvėje už tinklainės. Tokia akimi daiktai matomi neryškiai tiek iš arti, tiek iš toli. Po gydymo eksimeriniu lazeriu pasikeičia ragenos laužiamoji galia ir šviesos spinduliai kertasi tinklainėje. Regėjimas žymiai pagerėja.

Astigmatizmas
Astigmatizmą dažniausiai lemia asferiška ragena. Spinduliams perėjus per tokios akies optinę sistemą, tinklainėje susidaro neryškus vaizdas. Tai gali būti tiek trumparegiams, tiek toliaregiams. Ši yda koreguojama cilindrinių akinių lęšių ar cilindrinių kontaktinių lęšių pagalba. Po operacijos lazeriu, pakeitus ragenos laužiamąją galią, paciento regėjimas labai pagerėja.

Presbiopija (amžinė toliaregystė)
Virš 40 metų dauguma žmonių ima blogiau matyti iš arti. Šią būklę lemia amžiniai pokyčiai lęšyje – mažėja jo elastingumas, akis negali prisitaikyti gerai matyti iš arti. Esant geram regėjimui į tolį, tam, kad pagerinti matymą iš arti, operacija lazeriu paprastai neatliekama. Nešiojantiems akinius tolumui, ir šiame amžiuje operaciją galima atlikti, kad būtų pagerintas regėjimą į tolį. Atlikus refrakcijos ydos korekciją lazeriu, išlieka būtinybė korekcijai iš arti.